plastové okná

Ako kúpiť kvalitné plastové okno?

Plánujete vymeniť staré okná za nové – plastové? V tom prípade cena nie je to jediné, na čo by ste sa pri výbere plastových okien mali zamerať. Na trhu je veľké množstvo výrobcov a predajcov, ktorí ponúkajú plastové okná v rôznej kvalite a v odlišných cenových kategóriách. Ako teda nekúpiť nekvalitné plastové okno?

Pozor na predajcu

O tom, či bude plastové okno kvalitné, môže veľa prezradiť aj samotný predajca. Ak ide o niekoho, kto nemá žiadne referencie, je v odbore nováčik a nevie kvalitu svojich produktov nijako preukázať, nemali by ste mu dôverovať. Radšej sa vždy spoľahnite na predajcu, ktorý má množstvo pozitívnych recenzií, ponúka záručný aj pozáručný servis a odborné poradenstvo. Veľkou výhodou sú tiež dlhoročné skúsenosti predajcu tak s predajom, ako aj montážou okien. Vždy je teda lepšie spoľahnúť sa na overeného predajcu.

Aj cena veľa napovie

Cenu okien ovplyvňuje veľa faktorov. Tak ich veľkosť, ako aj typ profilu alebo dizajn. Určite ste sa však už aj vy stretli so situáciou, kedy bola cena nejakého produktu až podozrivo nízka. Verte, že v prípade okien v tom bude háčik. Mimoriadne nízka cena, v porovnaní s rovnakou ponukou u ostatných predajcov, sa môže negatívne odraziť práve na kvalite okna. Nikdy teda neberte až nereálne lacnú ponuku. Najmä ak nechcete plastové okno, ktoré vám poslúži len na pár mesiacov!

S akými chybami sa u plastových okien môžete stretnúť?

Mnohí výrobcovia sa, v snahe minimalizovať ceny, dopúšťajú výrobných chýb, prípade vyrábajú plastové okná z nekvalitných materiálov. To sa samozrejme odrazí na ich funkčnosti. Najčastejšie sa môžete stretnúť s tým, že plastové okno nezapadá dobre do rámu. Vznikajú rôzne štrbiny a tým aj tepelné straty. Pomerne bežné u nekvalitných okien je tiež namáhavé zatváranie, kedy s oknom musíte doslova buchnúť, aby sa zavrelo. Pri nízkych cenách okien často chýbajú aj zákaznícke služby, ako napríklad servis.

Ak teda nechcete byť po nákupe plastových okien sklamaní, dávajte si pozor na to, od koho plastové okno kupujete. Neváhajte si pred kúpou urobiť dôkladný prieskum trhu a pri nákupe položiť predajcovi množstvo otázok. Len tak sa vyhnete nevhodnej kúpe.