Je plast skutočne odolný a bezpečný?

Premýšľate nad tým, či sú dvere a okná vyrobené z plastu skutočne bezpečné? Možno ostanete milo prekvapení, no plastové dvere a okná sú vďaka výrobnému procesu oveľa silnejšie ako tradičné dreviny. Výsledkom výrobného procesu je, že je veľmi ťažké ich poškodiť či narušiť štruktúru, čo výrazne zvyšuje bezpečnosť vášho domova. Okrem toho sú plastové vchodové dvere maximálne bezpečné voči mechanickému poškodeniu, ale tiež vplyvom vonkajšieho okolia vrátane vniknutia neželanej návštevy.

Aká je životnosť?

Už na začiatok treba dodať, že plast je oproti tradičnému drevu omnoho stabilnejší, čo sa odzrkadľuje na životnosti. Nie je ovplyvnený vlhkým podnebím a vydrží dlhšie ako drevo, čo je veľkou výhodou. V dôsledku vystavenia vlhkosti sa drevené dvere a okná často krát deformujú a napučiavajú, čo sťažuje ich otváranie a zatváranie. Plastové dvereplastové okná Bratislava sú naopak odolné voči poveternostným vplyvom a nie sú ovplyvnené vlhkosťou, čo znamená, že si zachovávajú svoj pôvodný tvar a ľahko sa hodia do rámu. Dlhodobá izolácia je ďalšia vlastnosť, ktorú si zamilujú aj nároční užívatelia.

Izolácia, ktorá je bezkonkurenčná

Plastové okná cena, ktorá je mimoriadne priaznivá, sú nielen lacnejšie, no okrem toho majú vysokú úroveň izolácie. Výsledkom je, že výrazne znižujú hluk spôsobený dopravou, susedmi a akýmkoľvek iným vonkajším zdrojom, čím vám poskytujú menej stresujúce prostredie. Ak žijete v hlučnej ulici s množstvom dopravných spojení a premávky, táto izolácia by mohla poskytnúť efektívne riešenie. Okrem toho kvalitný plast zabraňuje vniknutiu chladu a vlhkosti do interiéru, čo je jedna z hlavných predností tohto materiálu. Výsledkom je vyššia úspora energie v porovnaní s drevenými dverami a oknami, čo je prospešné pre vaše financie, ale aj životné prostredie.